Balti pokyčiai / Pojūčių įspaudai / Savadarbės svajonės / 209
Sveiki,
Ši istorija prasidėjo 1920-aisiais, kai Havajuose gyvenantis drabužių parduotuvės savininkas Koichiro Miyamoto nutarė pradėti gaminti marškinius, iš Japonijoje populiarių spalvingų audinių. Taip užgimė, tai kas vėlau tapo plačiai atpažįstamu Havajų simboliu, Aloha marškiniai (Nuoroda).
Nepaisant augančio šių marškinių populiarumo, jie buvo daugiausia dėvimi laisvalaikiu ir tropikų atmosferos ieškančių poilsiautojų. 1960-aisiais Havajų mados asociacija nutarė pradėti akciją skatinančią šiuos spalvingus drabužius dėvėti ir darbe. Operation Liberation pavadintos akcijos metu, Aloha marškiniai buvo išsiuntinėti Kongreso nariams, ir galiausiai, iš dalies šių pastangų dėka, 1966-aisiais užgimė Aloha Friday diena. Diena, kai darbuotojai vietoj formalių kostiumų galėjo ateiti į darbą apsirengę Aloha marškiniais.
Praėjo dar keli dešimtmečiai ir 1980-aisiais Casual Friday (“Neformalaus Penktadienio”) tradicija pasiekė JAV, kur HP buvo viena pirmųjų stambių įmonių, įsisavinusių šią inovaciją. JAV, Aloha marškinių vietą užėmė Levi’s džinsai ir Dockers drabužiai (Nuoroda), kurie ankstyvam etape įžvelgė šios tradicijos vertę ir sukūrė specialų ją propoguojantį “Laisvalaikio darbo aprangos katalogą”.
Prabėgo dar keletas dešimtmečių ir ši, tolimuose Havajuose užgimusi tradicija, apkeliavo pasaulį, įsitvirtino daugelyje šalių ir galiausiai pasiekė Lietuvą.
Metai bėgo, ir šiandien, nuolat liberalėjančių aprangos kodų aplinkoje, Casual Friday nebeatrodo toks radikalus ir reikšmingas. Kaip ir kiekvienas pokytis, ši tradicija turėjo savą laikotarpį. Tačiau, tai ką ji simbolizavo - asmeninę išraišką ir laisvę - išlieka, kaip niekad aktualu. Apsidairykime, bangos apjungiančios kultūrą ir madą vilnija ir toliau, ir galbūt iš kažkurios tolimos salos atkeliauja naujos, prasmingomis tapsiančios, tradicijos.
Balto Miško Lapė
Sveikiname su artėjančia Kovo 8-ąja!
Mėgaukitės nuolaidomis Baltame Miške su kodu: Kovo8
Šią savaitę žavimės
Pojūčių įspaudas
Freakyfoxx rankų darbo porcelianiniai auskarai, tai auskarai, į kuriuos norėsis pažvelgti atidžiau. Kiekvienas gaminys turi savitą, juvelyrės kūrybiškai perteiktą, charakterį. Nuoroda
Kūrybiškumas
Firminės uogos
Didžiausia pasaulyje uždara braškių ferma pristatė naują braškę, pavadintą Koyo. Iš neloli Tokyo esančio regiono kilusi rūšis pasižymi tvirtumu, ryškiu aromatu ir saldumu. Skaitant Koyo braškės pristatymą, tenka susimąstyti, kaip retai renkamės vaisius ar daržoves su tokiu sąmoningumu. Koyo braškė pristatoma tais pačiais principais, kaip sakykim, naujas tech produktas. Jei Oishii požiūris į įpakavimą ir kainodarą kelia dvejonių, naturalių produktų unikalių savybių viešinimas yra sveikintinas. Nuoroda
Skaitiniai
Balti pokyčiai
Moters dienos ištakos neatsiejamos nuo sufražisčių judėjimo. Skirtingai nei daugelis kitų moterų teisių siekiančių kovotojų, Jungtinėje Karalystėjė užgimusio sufražečių judėjimo narės buvo įsitikinusios, kad norint pasiekti pokyčių būtini ryžtingi, kartais beveik militaristiniai, veiksmai. Masinės demonstracijos tapo viena iš efektyvių priemonių, o siekiant sukurti vieningumo pojūtį, sufražetės, įžvalgiai, nutarė turėti savą uniformą, ir ja tapo balti drabužiai. Ši simboliška moterų teisių išraiška, efektyviai naudojama iki šiol. Nuoroda ir Nuoroda
Vieta
Savadarbės svajonės
Ispanų pora nutarė persikelti į Portugaliją. Nuošaliam, toli nuo miesto šurmulio nutolusiame kampelyje, nusipirko mažą lopinėlį žemės ir savomis rankomis pasistatė namus, kuriuos apsupo tankiu daržu. Namai maži, labai nebrangiai pastatyti, tačiau skoningi ir energetiškai nepriklausomi. Neseniai, šalia pirmo namo, šeimininkai pasistatė tolygiai stilingas dirbtuves. Nuoroda
Svajojančius apie savus namus Portugalijoje gali sudominti YouTube kanalas kuriame šių namų šeimininkai detaliai dalinasi savo kasdienybe. Nuoroda
Tvarūs gaminiai
Suformuota kalnų
Jako vilnos drabužių istorija Himalajuose prasidėjo bent prieš tūkstantį metų. Šalčiui atsparus Jakas yra prisitaikęs gyventi virš penkių kilometrų aukštumose, kur temperatūra nukrenta iki minus keturiasdešimt laipsnių, ir šios adaptacijos atsispindi gyvūno vilnoje. Jako vilna yra šiltesnė ir atsparesnė nei kašmyras, bei daug švelnesnė nei avies vilna.
Jako vilnos, o ypač švelnios, arčiausiai kūno esančios vadinamos Yak Khull, yra pagaminama labai nedaug, todėl vietoj ištisų kolekcijų dažniausiai rasime pavienius gaminius, įtrauktus į skirtingų prekių ženklų kolekcijas.
Pavyzdžiui, rankomis verptas ir rankomis austas didžiulis šalis (primenantis Tibeto vienuolių dėvimą Sarnghati apsiaustą) pagamintas iš Yak Khull mišinio (Nuoroda), arba besiūlis megztinis iš jako vilnos (Nuoroda), o pačių autentiškiausių, pakylėta, nomadiška elegancija dvelkiančių, jako vilnos gaminių rasite Norlha asortimente (Nuoroda).