Dienos salose / Milano skrybėlininkai / Sneakerina bumas / 324
Šiame, 324-ąjame Žavimės laiške, kalbame apie skrybėles ir skareles, modelio sukurtus funkcinius grybų papildus, plonapadžių sportinių batelių bumą, savadarbius namus Vokietijos vynuogynų apsuptyje, itališkus medvilninius maudymosi kostiumėlius ir kelionių stiliaus svajones ir realybę.
Ačiū, kad esate kartu!
Sveiki
Neabejotinai ir šiandien žinote žmonių, teigiančių, kad sugeba atskirti vilniečius nuo kauniečių vien iš jų aprangos.
Kiek tame tiesos – diskutuotina, tačiau keliaujant tolimose šalyse vietinio stiliaus egzistavimas tampa nenuginčijamu faktu. Daugelis keliautojų neprieštarauja būti atpažįstami kaip turistai, tačiau vis daugiau jų siekia įsilieti į lankomo miesto aplinką. Ypač tuomet, kai tai – vieta, garsėjanti savo stiliumi.
Daugiau nei pusė keliautojų pripažįsta įsigiję specialiai atostogoms skirtų drabužių, o maždaug 40 % planavo keliones, įkvėpti filmų, serialų ar influencerių kuriamo turinio (Nuoroda). Prieš kurį laiką atlikti tyrimai rodo, kad net vienas iš penkių turistų į Jungtinę Karalystę atvyko įkvėptas filmo ar televizijos turinio.
Tačiau medijos turinys, kuriuo remdamiesi keliautojai dažnai formuoja savo kelioninį stilių, neretai gerokai skiriasi nuo vietinės kasdienybės. Pavyzdžiui, didžiulę įtaką turizmui tiek Tailande, tiek Italijoje padariusio serialo „White Lotus“ kostiumų dailininkas (Nuoroda) pabrėžia sąmoningai pasirinktą „loud luxury“ estetiką – šaržuotą, dirbtinai išryškintą herojų drabužių stilių.
„White Lotus“ – tik vienas iš pastarųjų pavyzdžių, formuojančių įsivaizdavimą, koks yra vienos ar kitos vietos „autentiškas“ stilius. Ištisos žiūrovų kartos užaugo su nerealistiškai pateiktomis Niujorko mados idėjomis seriale „Sex and the City“, o pastaruoju metu – su Paryžiaus stiliaus klišėmis, išpopuliarintomis „Emily in Paris“.
Medijų kuriami miestų stilistiniai įvaizdžiai – ne nauja tendencija. Jau XIX amžiaus antroje pusėje, kartu su augančiu turizmu, ėmė formuotis katalogų ir mados reklamos verslas, kuriame pardavimų tikslais buvo pasitelkiamos asociacijos su įvairiais mados miestais – Paryžiumi, Londonu ir kitais. (Nuoroda)
Tačiau galiausiai – gal tai ir nėra taip svarbu. Tebūnie serialo ar socialinių medijų įkvėptas kelioninis stilius prasilenkia su realybe – juk iš dalies tam ir keliaujame: pasimėgauti fantazijomis.
Reklama / Baltas Miškas / Milano skrybėlininkai
Galvas viešumoje nustojome dengti visai neseniai.
Nors tradicija dengti galvą egzistuoja nuo neatmenamų laikų, visuotinis galvos apdangalų paplitimas Europoje siejamas su krikščionybės įsitvirtinimu.
Tokio reikalavimo ištakos krikščioniškoje tradicijoje randamos Pauliaus pirmame laiške korintiečiams. Šį laišką Paulius parašė maždaug 54 metais, įkvėptas įspūdžių, patirtų gyvenant Graikijoje ir stebint kiek kitokius moterų įpročius, susijusius su galvos dengimu. Šių pastebėjimų pagrindu 11-ame skyriuje išdėstomos galvos dengimo taisyklės: moterims dera melstis tik su uždengta galva, o vyrams – atvira.
Nors Pauliaus mintys tapo vienu iš pamatinių tekstų, galvos dengimo svarba buvo minima jau šimtmečiais anksčiau parašytame Senojo Testamento Pradžios knygoje bei kituose tekstuose.
Tolesniame tekste – lietuviškų prekių ženklų vasarinės kepurės ir kardiganai vėsiems vakarams. Nuoroda
Kūrybiškumas / Funkciniai grybai
Buvusios manekenės Naujojoje Zelandijoje įkurtas 100 % grybų pagrindu sukurtų papildų prekės ženklas Mother Made siūlo produktus, suskirstytus pagal konceptualizuotas funkcijas. Nuoroda
Skaitiniai / Sneakerina augimas
Augant susidomėjimui plonapadžiais sportiniais bateliais, balerinomis bei jų ir sportinių batelių hibridais (sneakerina), tai patvirtina ir Crocs, pristatę savo balerinų versiją. Nuoroda
Tendencija vilnija plačiai – nuo „Louis Vuitton“, prieš kelis mėnesius pristačiusio savo „sneakerina“ versiją (Nuoroda), iki nišinių, tačiau mados žinovų vertinamų ženklų, tokių kaip korėjiečių „Open YY“(Nuoroda), kuriančių įvairias balerinų interpretacijas.
Kai kurių ekspertų nuomone, „sneakerina“ bei kiti populiarėjantys minimalistinio stiliaus sportiniai bateliai atspindi nuovargį nuo kurį laiką dominavusių storapadžių siluetų. Vis dėlto, jie vis tiek patenka į tą pačią platesnę tendenciją, kurią stilistė Annabelle Bornstein dar prieš keletą metų pavadino „neteisingų batų teorija“ („wrong shoe theory“ (Nuoroda)- tai sąmoningas sprendimas avėti stilistiškai nederančius batus tam, kad būtų sukurtas stilingo kontrasto įspūdis.
Nuodugniau apie batų išskirtinai svarbią simbolinę reikšmę ir kultūrinę įtaką. Nuoroda
Vieta / Kurybiškumas vynuogynuose
Įsigiję Vokietijos vyno regione esantį 18-ame amžiuje statytą, sandėlių pastatą, apsuptą Riesling ir Chardonnay vynuogynų, naujieji šeimininkai norėjo sukurti ką nors unikalaus.
Ribojami biudžeto ir nepaisant patirties stokos, šeimininkų pora nusprendė visus darbus atlikti patys. Jų prašymu, architektai parengė detalius planus ir iliustruotas žingsnis po žingsnio instrukcijas, kurių dėka gimė šie kūrybiški namai. Nuoroda
Tvarumas / Dienoms salose
Šie maudymosi kostiumėliai, buvo sukurti Italijos Filikudžio saloje – galvojant apie tas, kurios leidžia nesuskaičiuojamas valandas šalia jūros ir ieško elegantiško funkcionalumo.
Pagaminti Italijoje iš itin retai maudymosi kostiumėlių rinkoje sutinkamos GOTS sertifikuotos medvilnės. Nuoroda
Akims / Chemisette Verte, 1967
Domenico Gnoli
Vienas iš Miuccios Prados mėgstamiausių tapytojų. Kiti jo darbai taip pat verti dėmesio. Nuoroda
Dienos likučiai
Žavinga kelionių po Italiją ir kitas šalis esė, apjungianti rankų darbo tapybą ir tekstus. Nuoroda
Žavimės rėmėjams | Nišiniai tvarūs prekių ženklai | Lietuvos mados ir dizaino kūrėjai
Partneriaukime | Sponsorystė | Pro Bono
Iki susitikimo kitą sekmadienį!