Pagalvės šešėliuose / Karalienės vąšelis / Kriauklių namai / 325
Šiame, 325-ąjame Žavimės laiške, kalbame apie Karalienę Viktoriją ir nertus sijonus, paplūdimio pagalvę/pavėsinę, Ispaniškas šukas, paplūdimio namus, bandhari dažymą, ir kas yra bendro tarp Birkin rankinės ir vazų manijos.
Ačiū, kad esate kartu!
Sveiki
Kai buvusių lipdukų žymės ir kiti ilgo dėvėjimo ženklai tampa verti milijonų.
Praėjusią savaitę buvo pasiektas naujas rekordas – aukcione parduota brangiausia rankinė istorijoje. Originali rankinė, priklausiusi Jane Birkin, buvo nupirkta už daugiau nei 10 milijonų dolerių. Nuoroda
Ši rankinė – pirmasis „Birkin“ modelio prototipas – buvo sukurta pagal pačios Jane Birkin pageidavimus ir aktyviai naudota daugiau nei devynerius metus.
Ne nepriekaištinga būklė, o būtent laiko žymės ir unikalūs, asmeniški naudojimo pėdsakai – įskaitant viduje prisegtą savininkės nagų kirpiklį –(Nuoroda) suteikė šiai rankinei milijoninę vertę.
Tokios ekstravagantiškos prabangos gaminių vertės gali atrodyti kaip šiuolaikinių laikų fenomenas, tačiau pažvelgę kelis šimtmečius atgal, randame panašių pavyzdžių – pvz, Britanijoje nuvilnijusi vazų manija intriguojamai atspindi šiandienines tendencijas.
Vazų manija (angl. vase mania) prasidėjo paskatinta archeologinių atradimų – ypač Pompėjoje, kuri buvo atrasta 1748-aisiais ir intensyviai kasinėjama nuo 1760-ųjų. Per trumpą laiką, XVIII a. pabaigoje, graikiškos vazos tapo itin geidžiamu prabangos simboliu.
Autentiškos senovės Graikijos vazos buvo prieinamos tik nedaugeliui – pavyzdžiui, ambasadorius Neapolyje sugebėjo sukaupti išskirtinę, šimtų vienetų kolekciją. Nuoroda Tuo tarpu didžiulę bendrą paklausą patenkino vietiniai gamintojai, tokie kaip Josiah Wedgwood, kuris Anglijoje masiškai gamino vazų imitacijas.
Skirtingai nei šiandienines tendencijas, vazų maniją skatino ne popkultūra ar socialinė žiniasklaida, o graikų kultūra susižavėję intelektualai – tarp jų ir poetai, tokie kaip John Keats. Jo garsioji poema „Oda graikiškai urnai“ buvo įkvėpta graikų menininko, gyvenusio Romoje, sukurtos Sesibijos vazos.
Nors susižavėjimas Graikijos kultūra išliko, pati vazų manija išsikvėpė jau XIX amžiaus pradžioje.
Žvelgiant į istoriją, galima numanyti, kad šiuolaikinis susižavėjimas rankinėmis ilgainiui taip pat išsikvėps. O kol kas – mėgaukimės rankinių kūrėjų kūrybiškumu, atsiskleidžiančiu visuose kainos ir kokybės lygmenyse.
P.S. Išbėgame trumpų atostogų – kitas „Žavimės“ laiškas jūsų pašto dėžutėse pasirodys ne kitą sekmadienį, o po dviejų savaičių.
Reklama / Baltas Miškas / Karališkas vąšelis
Karalienė Viktorija buvo talentinga nėrėja vąšeliu.
Karalienės nunerti kalnieriai, servetėlės ir kiti rankdarbiai stebina lygiomis, preciziškai nunertomis eilėmis ir nepriekaištingu išbaigtumu. Net perkopusi aštuoniasdešimtmetį, ji nunėrė aštuonis ypatingus šalikus, skirtus tapti apdovanojimais už drąsą.
Šis karalienės pomėgis buvo gana modernus – tuo metu nėrimas dar buvo palyginti nauja veikla.
Stebėtina, bet nėrimas Europoje pradėjo plisti tik XVIII amžiuje (kai, pavyzdžiui, mezgimo paminėjimų randama jau XI a.), o tik XIX amžiuje – iš dalies karalienės Viktorijos įtakos dėka – tapo iš tiesų populiarus.
Viktorija prisidėjo prie nėrimo populiarinimo ne tik kaip pigesnės alternatyvos šimtmečius puoselėtam prabangiam nėrinių pynimui (bobbin lace), bet ir kaip savitą vertę turinčios tekstilės formos. Nuoroda
Kūrybiškumas / Pagalvės šešėliuose
Australiškas paplūdimio aksesuaras, sujungiantis galvos atramą su pagalve ir UPF 50+ saulės apsauga.
Lengva įsivaizduoti, kaip šis mobilus, lengvai susilankstantis, reguliuojamų padėčių prietaisas gali suteikti daugiau komforto bet kuriame paplūdimyje. Nuoroda
Skaitiniai / Patriotiškos šukos
Madas toliau formuojantys „The Row“(Nuoroda) savo naujos kolekcijos pristatyme pasitelkė eilę vintažinių aksesuarų – tarp jų ir „Cartier“ Art Deco stiliaus šukas. (Nuoroda)
Deimantais puoštos, išskirtinės šukos šiandien laikomos ekstravagancijos simboliu, tačiau istoriškai jos buvo vertingas ir dažnai simbolinę reikšmę turintis aksesuaras.
Vienas vaizdingiausių pavyzdžių – ispaniškoji peineta. Šios šukos buvo segamos plaukuose, prilaikant valioną. Tačiau išplitusios Ispanijos kolonijose, peinetos pradėjo savitą raidą. Vienos unikaliausių – ornamentuotos, net iki metro pločio siekiančios šukos – XIX amžiaus viduryje išsivystė Buenos Airėse, Argentinoje. Nuoroda ir Nuoroda
Vieta / Kriauklių namai
She sells sea shells
Taip pavadinti namai, ko gero, tiesiog negali būti nuobodūs.
Kupini detalių – tarp jų ir vintažinių, tokių kaip lovagalvis iš senos metalinės daiktų spintos – šie namai Australijoje išsiskiria spalvų, medžiagiškumo ir nuotaikos dermėmis. Tai rezultatas artimos užsakovų ir architekto draugystės. (Architektas aprašyme pasineria į kūrybinio proceso detales.) Nuoroda
Tvarumas / Šimtai mazgų
11-11“ šiuo metu yra vienas žinomiausių Indijos nišinių prekių ženklų, besispecializuojančių tvarioje madoje. Pasitelkdami tradicines technologijas, jie kuria minimalistinius, kasdienai tinkamus drabužius su subtilia išskirtinumo gaida.
Pavyzdžiui, nuotraukoje matomi 100 % šilko marškiniai yra pagaminti bandhani dažymo būdu – kiekvienas baltas taškelis išgaunamas surišant audinį ir dažant jį rankomis, taigi kiekvienas taškelis yra individualus.Nuoroda
Akims / Three Graces, 1880
Marie Bracquemond
Dienos likučiai
Festivalių įvairiose Azijos šalyse kalendorius. Nuoroda
Hellerup Week ir kiti Skandinavų vasaros atostogų ypatumai Nuoroda
Žavimės rėmėjams | Nišiniai tvarūs prekių ženklai | Lietuvos mados ir dizaino kūrėjai
Partneriaukime | Sponsorystė | Pro Bono
Iki susitikimo kitą sekmadienį!