Pasiklysti kluone / Vandens podiumas / Skandinaviški kaktusai / 219
Sveiki,
Edith Wharton, modernia klasika tapusiame romane, The Age of Innocence (Nuoroda), aprašo, jos taip gerai pažinotą, devynioliktojo amžiaus Niujorko aukštuomenės gyvenimą. Viena pagrindinių knygos herojų, May, nepaisant to, kad priklauso Niujorko elitui, neilgai trukus po vestuvių adaptuoja savo vestuvinę suknelę, taip kad ji taptų dėvima kasdieniame gyvenime. Toks praktiškumas anuomet buvo įprastas ir nieko neįsimenantis. Maždaug iki dvidešimtojo amžiaus pradžios net karalienės vestuvinę suknelę galėjo dėvėti ne tik vieną kartą.
Iki vėlyvojo devynioliktojo amžiaus vestuvinė suknelė buvo tiesiog gražiausia nuotakos turima bet kokios spalvos suknelė, kuri buvo dėvima kasdieniame gyvenime. Jei suknelė buvo siuvama, jos spalvą lėmė skonis ir kartais praktiški pasvarstymai. Pavyzdžiui, ne retai vestuvinėm suknelėm buvo parenkamos pastelinės tamsesnių tonų spalvos, vėliau leidžiančios drabužį dėvėti ir gedulingoms progoms. Balta suknelė tapo neatskiriama vestuvių dalimi, tik po ypač didelę žymę istorijoje palikusių karalienės Viktorijos vedybų, kurių metu ji dėvėjo baltą suknelę iš Britiško šilko. (Nuoroda)
Toks racionalumas iš dalies susietas su aukšta drabužių verte ir iš to sekusiu ribotu prieinamų drabužių kiekiu. Pavyzdžiui, JAV prezidento Jefersono žmona turėjo 16 suknelių, 9 sijonus, 18 prijuosčių, ir šiuo požiūriu mažai besiskyrė nuo vidutinių pajamų to meto moters ( Nuoroda )
Dar net sąlyginai nesenais, 1960-aisiais, vidutinėje Prancūzų spintoje buvo apie 40 drabužių. Tokie skaičiai šiandien daugumai atrodys neįtikėtinai. Drabužių vartojame vis daugiau. Skaičiuojama, kad vien nuo 2000-ųjų vartojimas padvigubėjo, o dėvime juos vis trumpiau. 2015-taisiais inicijuota,” 30 wear challenge” (Nuoroda), skatinanti naują drabužį dėvėti bent trisdešimt kartų, demonstruoja, kokia trumpa tapo vidutinio drabužio vartojimo trukmė.
Jei visų prabėgusių laikų drabužių dėvėjimo įpročių neverta bandyti susigrąžinti, ilgesnį drabužių dėvėjimą būtų verta. Ilgesnis, ypač iš ekologiškų audinių pagamintų, drabužių dėvėjimas yra tiesiausias kelias tvarumo link.
Balto Miško Lapė
Šią savaitę žavimės
Tai, kad juoda maža suknelė gali pasitarnauti įvairiausiomis progomis, jau daugelis žinome. Saviti žengė dar toliau ir sukūrė juodą suknelę, galinčią kelių modifikacijų pagalba, pavirsti skirtingoms progoms derančiu drabužiu. Nuoroda
Šioje skiltyje pristatome vieną, šią savaitę mūsų dėmesį patraukusį, gaminį iš Balto Miško asortimento.
Kūrybiškumas
Pledai ir anklodės su svoriais jau kuris laikas yra žinomos ir pamėgtos (Wirecutter išrinktos geriausios 2023 anklodės Nuoroda). Nors moksliniai tyrimai nėra vienareikšmiai, yra įrodymų, kad anklodės su svoriais bent iš dalies prisideda mažinant nemigą ir stresą (Nuoroda).
Quiet Mind pristato giminingą produktą - pagalvę su svoriais. Quiet Mind siūlo trijų skirtingų dydžių pagalves, gamintojų teigimu, padėsiančias atsipalaiduoti ir sumažinti stresą (Nuoroda).
Skaitiniai
Maudymosi kostiumėlių dizainą galimą būtų suskirstyti į dvi apibendrintas šakas. Vienas, sportinių kostiumėlių dizainas, kuris prasidėjęs nuo pirmojo moteriško sportinio kostiumo patento 1969-aisiais (Nuoroda), progresavo nepaprastai sparčiai iki maždaug 2010-ųjų, kai šie kostiumai buvo uždrausti dėvėti Olimpinėse žaidynėse. Ir uždrausti ne veltui, nes specialaus dizaino dėka, jie ženkliai pagerina rezultatus.(Nuoroda)
Kita šaka, tai įprasti, visuotinai dėvimi maudymosi kostiumėliai. Šioje srityje, po neįprastai sparčios raidos dvidešimtojo amžiaus pirmoje pusėje, dizainas įgavo šiandien pažįstamas formas ir nusistovėjo. Šioje srityje, įdomiausios inovacijos yra gana subtilios. Dviejų Italų kompanijų partnerystė, apjungianti besiūlius 3d nėrinius su tvariai pagaminta maudymuko baze, yra vienas iliustratyviu pavyzdžių (Nuoroda).
Vieta
Klausimas, ką daryti su senais mediniais kluonais, ypač esančiais netoli vaizdingų vietų ir Alpių, yra plačiai svarstomas Šveicarijoje (Nuoroda). Nors vieningo požiūrio nėra, vis daugiau kluonų konvertuojami į gyvenamąją paskirtį. Šis kluonas, seniai netekęs savo originalios funkcijos, buvo paverstas namais šeimai. Pasirinktas dizainas stebina išgrynintu medžiagų ir spalvinės paletės paprastumu, suporuotu su kontrastuojančiu erdviniu kompleksiškumu. Nuoroda
Tvarūs gaminiai
Švedų Deadwood prekės ženklas nuo 2012 nuosekliai ieško geresnių būdų, kaip gaminti odines striukes. Šiandien jų asortimentas išsiplėtė, tačiau klasikinio dizaino striukės išlieka priešakyje. Iš organiškai išaugintų kaktusų odos pagamintas Bella jacket, demonstuoja veganiškos odos, apjungtos su subtiliu skandinavišku dizainu, galimybes. Nuoroda