Piknikas popieriuje / Įmūryta istorija / Laisvos galvos / 215
Sveiki,
Mes pasitikime įžymybėmis.
Bent jau tai demonstruoja statistika. JAV ir JK 1975-aisiais tik 15% reklamų televizoje buvo su žinomais veidais, šiandien apie 25%. Azijoje šis procentas siekia daugiau nei 60%. Ir tai dar neskaičiuojant internetinių nuomonės formuotojų. Šie skaičiai tai žvaigždžių įtakos vartotojams atspindys.
Naujausia šios įtakos išraiška yra augantis įžymybių įkurtų verslų skaičius. Tai turbūt neturėtų stebinti nes tyrimai rodo, kad garsių žmonių tiesioginis dalyvavimas versle yra efektyvesnis nei vien produktų reklama (Nuoroda). Tai, kad įžymybė nutarė investuoti, pirkėjams sukelia dar didesnį pasitikėjimo jausmą ir rezultate, skatina pardavimus.
Nesunkiai galime pastebėti, kaip šios tendecijos pasireiškia ir Lietuvoje. Per pastaruosius kelerius metus atsirado visa eile e-komercijos projektų įkurtų ir aktyviai juos propoguojamų žinomų žmonių.
Džiugu matyti projektų įvairovę, atspindinčią įkūrėjų asmenybes, tačiau ateityje būtų gera matyti daugiau garsenybių, savo galią naudojančių, kuriant verslus su ryškia pozityvia misija. Sektinų pavyzdžių yra nemažai. Pavyzdžiui, daininkas Pharrell Williams yra Bionic Yarn (Nuoroda), aukštos kokybės verpalų iš jūroje surinkto plastiko, kūrybinis direktorius ir investuotojas, o Starnger Things žvaigždė Millie Bobby Brown pristato ekologišką kosmetiką (Nuoroda)
Balto Miško Lapė
P.S. Pasižvalgykite po Lietuvos rinkos ekspertų sudarytą internetinių įžymybių reitingą. (Nuoroda). Ar pastėjote kiek daug vyrų?
Šią savaitę žavimės
Išlaisvintos galvos
Dar visai nesenai kepurės buvo tiesiog privalomas aprangos elementas. Iki maždaug 1950-ųjų moteris, be kepurės pasirodžiusi viešumoje, susilaukdavo aštraus neigiamo dėmesio. Atvira galva tapo moterų išsilaisvinimo simboliu ir atsirado ištisi judėjimai, tokie kaip ispaniškasis Las Sinsombreros (Nuoroda), kovojantys už moterų laisvę, būti viešumoje be kepurės.
Šiandien normos pasikeitė kardinaliai. Kepurės dėvimos su polėkiu ir dažnai yra saviraiškos ir laivės simboliu. Baltame Miške rasite kepurių įvairovę, padėsiančią dar autentiškiau išreikšti save. Nuoroda
Šioje skiltyje pristatome vieną šią savaitę mūsų dėmesį patraukusį gaminį iš Balto Miško asortimento.
Kūrybiškumas
Veidrodinė saulė
Šiemet sukanka dvidešimt metų nuo Olafur Elliason sukurto meno projekto, The Weather Project premjeros Tate muziejuje, Londone. Dažnai minimas tarp svarbiausių 20 a. modernaus meno prejektų, šis įtraukiantis, hipnotizuojantis kūrinys susilaukė didžiulio lankytojų dėmesio.
Tate muziejaus masyvi Turbinų salės erdvė, užlieta dirbtinės vakaro saulės, atsispindinčios dirbtiniame veidrodiniame danguje, kėlė klausimus apie gamtos kontrolę, klimato atšilimą, kuriems atsakymų ieškome iki šiol. Nuoroda
Skaitiniai
Neatsispiriamas baltumas
Balti marškiniai yra vienas universaliausių drabužių. Kaip baltas fonas, balti marškiniai yra ir subjektas ir tuščia erdvė pasireikšti kitiem aprangos elementam.
Pradžią baltiems marškiniams davė labai spalvinga asmenybė - Marija Antuanetė. 1783-ųjų portretas kuriame ji matoma su paprasta balta medvilnine suknele tapo sensacija. Iki tol toks paprastas audinys buvo laikomas nepriimtinu viršutiniams drabužiams. Tačiau Marijos Antuanetės įtaka madai buvo tokia žymi, kad neilgai trukus baltos medvilninės suknelės paplito daugelyje šalių.
Pažvelkime į baltų medvilninių marškinių evoliuciją, nuo Antuanetės suknelės iki šiandieninio drabužio (Nuoroda). Marijos Antuanetės pasirinkimas dėvėti medvilnę ne tik prisidėjo prie baltų medvilninių dabužių moterims paplitimo, bet ir pakreipė ekonominę ir vergijos raidą ne tik Pranūzijoje bet ir JAV (Nuoroda)
Vieta
Įmūrytos istorijos
Belgijos Ghent miesto vardą dabar girdime retai, tačiau čia buvo vienas pirmųjų viduramžių industrializacijos židinių, o 19-amžiuje čia buvo instaliuotos pirmosios automatizuotos audimo staklės Europoje.
Šie namai įkurti 1890-ųjų statybos alaus darykloje, net ir po renovacijos išlaikė daugelį charakteringų industrinės architektūros elementų. Nuardžius dalį šlaitinio stogo buvo sukurta erdvi, žaliuojanti terasa. O viduje, devyniolikojo amžiaus mūro sąramu pašonėje, architektai sukūrė išgrynintus, šviesius namus. Nuoroda
Tvarūs gaminiai
Piknikas popieriuje
Orams vis drąsiau šylant, įprasti pietūs dažniau gali pavirsti mažu pikniku. Out of the woods gamina ištisą gamą krepšių ir dėtuvių iš patentuoto, ypač atsparaus popieriaus. Tarp kurių ir elegantiškas Hedghog Lunch pietų krepšys, pagamintas iš insuliuoto (todėl veikiančio beveik kaip termosas) plaunamo popieriaus. Popieriaus gamybai naudojama mediena yra iš tvariai kultivuojamų miškų. Nuoroda