Puošnus grubumas / Gamta valdyboje / Introversijos visata / 188
Sveiki,
LPP Lithuania, Lenkijos mados milžino LPP (Nuoroda) padalinys Lietuvoje, skelbia numatantys aktyvią plėtrą ir planuojantys tapti antru didžiausiu drabužių mažmenininku Lietuvoje. Penkis prekių ženklus, tokius kaip Reserved, Cropp ir t.t. jungianti įmonė prekiauja keturiasdešimtyje šalių ir turi bendrą metinę apyvartą siekiančią apie 3 mlrd. Eurų. Tokie skaičiai LPP dar neleidžia lygiuotis į lyderius, tokius, kaip Zara ar H&M, tačiau jie jau yra didesni, nei, pavyzdžiui, Mango ar United Colors of Benetton.
LPP pavyzdys skatina susimąstyti, o kur Lietuviškos mados lyderiai? Didžiausios mados mažmeninkės Lietuvoje parduoda užsienietiškus prekių ženklus, tad iš įsitvirtinusių įmonių sunku tikėtis proveržio.
Tipiniai atsakymai, kad Lietuvos maža rinka ir ribota gamybinė bazė, nesuteikia galimybių atsirasti tokiems prekių ženklams, yra neįtikinantys.
Pavyzdžiui, nepaisant dešimt kart didesnio gyventojų skaičiaus, Lenkijos drabužių eksporto dalis pasaulinėje rinkoje yra tik penkis kartus didesnė nei mūsų šalies. (Nuoroda).
Atsakymų, kodėl neturime tarptautinių mados prekių ženklų, turbūt reikėtų ieškoti kitkur. Juk maža namų rinka nebuvo kliūtis Lietuvos mažmenininkams tokiems kaip Maxima tapti lyderiais Baltijos šalyse ar vežėjams lyderiauti visoje Europoje.
Vietinės tekstilės pramonės dydis irgi yra tik sąlyginai svarbus, pavyzdžiui, šiandien LPP neturi savo gamyklų. Jie daugiau nei 400 milijonų produktų parduodamų per metus pagamina Italijoje, Kinijoje, Portugalijoje ir kitur.
Todėl turbūt svarbiausios aplinkybės įgalinančios tarptautinių mados prekės ženklų atsiradimą Lietuvoje, yra kūrėjų vizija ir siekis tokiais tapti. Kasdien dirbdami su daugybe veržlių prekių ženklų šioje srityje, matome didžiulius pokyčius, leidžiančius tikėtis, kad netolimoje ateityje turėsime jei ne Lietuvišką Zara, tai bent Reserved.
Balto Miško Lapė
Šią savaitę žavimės
Puošnus grubumas
Visos, masyvių, rankomis nukaldintų sidabro grandinėlių, dalys yra truputį kitokios ir todėl kiekvienas papuošalas vienetinis. NO MORE juvelyrikos naujienos apjungia tvirtuma su elegancija. Nuoroda
Kūrybiškumas
Drąsos išraiškos
Apie karo veiksmus Ukrainoje girdime. Tačiau Ukraina ir šiandien kuria, gamina ir daro verslą. Ukrainos valdžia pristatė platformą Made With Bravery (Nuoroda). Šioje modernioje platformoje rasite daugybę, specialiai atrinktų, mados, grožio ir kitų produktų, sukurtų ir pagamintų Ukrainoje.
Platforma nėra skirta siaurai, Ukrainietiškai etno mados estetikai. Siūlomų gaminių spektras patenkins įvairius skonius. O dešimt procentų nuo pardavimų keliaus Ukrainos atstatymui. Nuoroda
Skaitiniai
Gamta valdyboje
Patagonia įkūrėjas Yvon Chouinard jau penkiasdešimt metų išlieka netipišku verslininku. Knyga Let my People go Surfing (Nuoroda) atspindi jo požiūrį. Tačiau Patagonia ašis, aplink kurią viskas sukasi, yra dedikuota gamtai. Aplinkosauga Patagonia investicijų sulaukė nuo pat veiklos pradžios, o įmonei išaugus, priemonių spektras, kuriomis prisideda prie aplinkosaugos, dar labiau išsiplėte. Nuo reklaminių kampanijų, skatinančių nepirkti jų gaminių, bylinėjimosi su JAV valdžia, siekiant išsaugoti nacionalinius parkus, iki 1% nuo apyvartos skiriamų gamtosaugai. Patagonia į gamtosauga žvelgia rimtai (Nuoroda)
Šią savaitę Yvon Chouinard paskelbė, kad nutarė parduoti visas Patagonia akcijas labdaringai organizacijai. Šiuo radikaliu žingsniu, jis siekia užtikrinti, kad Patagonia skirs visą verslo plėtrai nereikalingą pelną, aplinkosauginių iniciatyvų finansavimui. Toks sprendimas nėra toks paprastas, kaip gali pasirodyti iš šalies, tačiau vertas dėmesio, nes sukuria novatorišką verslo ir labdaringos veiklos simbiozę. Nuoroda
Vieta
Introversijos visata
Šį namą jo savininkai, kurie tuo pačiu yra ir jo architektai, pavadino introverse (Introvert + Universe). Namų šeimininkas yra giliai introvertiškas, įžvelgiantis trūkumų tame, kaip visuomenė traktuoja introvertus. Šie namai įkūnija jo introvertiškų, tačiau šviesių ir gyvybingų namų viziją, kurios pamatas yra sodas. Aplink šią atvirą erdvę, sluoksnis po peršviečiančiu sluoksniu, yra išdėlioti namai. Nuoroda
Tvarūs gaminiai
Lietaus pilnatvė
Olandiškas Maium prekės ženklas yra sukurtas "blogo oro ekspertų". Tvariai, iš perdirbto plastiko pagaminti lietpalčiai yra ne tik ypač atsparūs vandeniui ir vėjui, bet ir daugiafunkciniai. Kai kurie modeliai gali prasiplėsti, kad apsaugotų kūną važiuojant dviračiu, kiti yra pašiltinti vėsiems orams. Nuoroda